Kompoziční soutěž

Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram vypisuje v rámci 52. ročníku festivalu „napodruhé“
6. ročník KOMPOZIČNÍ SOUTĚŽE
pro autory do 40 let

 

Specifikace zadání:

  • Varhanní skladba (s možnou kombinací s jedním nástrojem nebo lidským hlasem)
  • Délka skladby/ cyklu je 7-12 minut

Notový záznam skladby spolu s elektronickou nahrávkou (MP3), zasílejte spolu se jménem a kontaktem v elektronické podobě do 15.4.2021 na adresu festival@dvorakovopribramsko.cz.
Z důvodu zachování objektivity hodnocení tyto materiály nepodepisujte, budou označeny číselným kódem generovaným dle data zaslání.

Odborná porota pod vedením paní Sylvie Bodorové vyhlásí vítěznou skladbu na závěrečném koncertu 52. ročníku a zároveň předá vítězi
Cenu Antonína Dvořáka, jejíž donátorkou je prapravnučka Antonína Dvořáka, paní Markéta Dvořák – Ghosh
(cena ve výši 15.000,-Kč či ekvivalentu v Euro).

Partnerem soutěže je Rádio Classic Praha, které udělí Cenu Rádia Classic Praha spojenou s prezentací oceněného skladatele.

Vítězná skladba bude premiérově uvedena na koncertu v rámci 53. ročníku HF A. Dvořáka Příbram (v roce 2022).

 


KOMPOZIČNÍ SOUTĚŽ pro autory do 40 let – výsledky 5. ročníku 

Vítězem 5. ročníku Kompoziční soutěže HF A. Dvořáka Příbram se stal Martin Kux s písňovým cyklem Tři písně s vůní Potpourri. Vítězi gratulujeme a těšíme na premiérové uvedení cyklu v rámci 52. ročníku, který kvůli koronaviru „napodruhé“ proběhne v roce 2021.

 


KOMPOZIČNÍ SOUTĚŽ pro autory do 40 let – výsledky 4. ročníku 

Kompoziční soutěž k 51. ročníku HF A. Dvořáka Příbram se zadání Skladby pro smyčcový orchestr byla uzavřena k 30.4.2019. Odborná porota pod vedením paní Sylvie Bodorové z přihlášených skladeb následně zvolila vítěznou skladbu: dvě písně  Marka Pavlíčka na text sonetů W. Shakespeara (Sonnet 49 a Sonnet 66). Písně budou ve světové premiéře uvedeny na koncertu Laureátů 28.5.2021 v sále Památníku A. Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.


 

KOMPOZIČNÍ SOUTĚŽ pro autory do 40 let – výsledky 3. ročníku 

Kompoziční soutěž k 50. ročníku HF A. Dvořáka Příbram se zadání Skladby pro smyčcový orchestr byla uzavřena k 30.4.2018. Odborná porota pod vedením paní Sylvie Bodorové z přihlášených skladeb následně zvolila vítěznou skladbu: Suity pro smyčcový orchestr   Petra Koronthályho.

Petr Koronthály převzal 26.6. svoji cenu (jejíž donátorkou je prapravnučka Antonína Dvořáka, paní Markéta Dvořák – Ghosh) z rukou předsedkyně poroty paní Sylvie Bodorové. Vítězná skladba zazní na koncertu 51. ročníku, který proběhne 30. května na Zámku Dobříš. 

 

Partnerem soutěže je Rádio Classic Praha, které vítězi udělilo Cenu Rádia Classic Praha spojenou s prezentací oceněného skladatele.