Partneři festivalu

Je to zvláštní úkaz – vyslovíte-li jméno Antonín Dvořák, naprostá většina lidí, Čechů i cizinců, má najednou v očích trochu jiný výraz. Jako když se den prosvětlí vzpomínkou na něco nádherného, co se zapsalo do duše. Bez rozdílu věku, získaného vzdělání či zkušeností tito lidé říkají slova jako „krása, neuvěřitelný zážitek, dokonalost, hudba srdce….“.

Snad z touhy pochopit, odkud se v člověku vzala ta inspirace, odkud pramenily melodie a kde vznikala díla, která nás uchvacují, lidé cestují na místa, spojená s životem Antonína Dvořáka. Každý jeho krok je zmapován a lidmi uctíván. Připomínají si ho v řadě míst u nás i ve světě prostřednictvím pietních akcí, koncertů i hudebních festivalů.

Je tolik krásných míst na světě…. a Antonínu Dvořákovi přesto nejvíce učaroval příbramský kraj. Jeho korespondence ze zahraničí byla plná stesku po pobytech na Vysoké, po přátelích v Příbrami a okolí, po přírodě i charakteru lidí.

Před téměř padesáti lety vykrystalizovaly snahy o připomenutí si díla a osobnosti mistra do vzniku hudebního festivalu, nosícího hrdě jeho jméno. Dnes jsme my, již kolikátá generace od těch, kteří stáli u zrodu festivalu, převzali pomyslnou štafetu s cílem, aby festival vzkvétal a byl nejen nadále tou největší akcí v oblasti klasické hudby v regionu, ale aby propojoval všechny ty, kterým se objeví v očích ten „trochu jiný výraz“.

partneři

 

Chcete-li se vydat na cestu s námi, buďte naším partnerem, přítelem festivalu či mecenášem. Staňte se součástí Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram. Napište nám na adresu: festival@dvorakovopribramsko.cz nebo přímo vstupte na stránky – přítel festivalu, mecenáš, partner.