Po stopách Antonína Dvořáka

Blíží se 180. výročí narození Antonína Dvořáka a je tedy ideální příležitost seznámit se blíž s jeho životem a tvorbou. Pro všechny zvídavé děti od 6 do 12 let jsme připravili velké putování Po stopách A.D.

Připraveno je 10 stanovišť (plus jedno bonusové), na kterých děti najdou nápovědy a úkoly buď schované v ukrytých krabičkách nebo naopak na první pohled viditelné na připevněných bannerech.

Na cestě bude děti provázet knížečka (ke stažení ZDE), ve které najdou nápovědy ke každému z míst (mapy, fotografie a indicie), prostor na plnění psaných nebo kreslených úkolů a také na dvoulist na psaní odpovědí, řešení úkol- a také umístění kontrolních razítek (samostatný dvoulist ke stažení ZDE).

Za každý vyplněný dvoulist  získají děti při jeho odevzdání v dětském oddělení Knihovny Jana Drdy nebo v Infocentru na Zámečku malou odměnu. Pro dvacet vylosovaných pak budou připraveny velké odměny😊.  Vyhlášení vítězů proběhne on-line na FB profilu festivalu a ceny budou předány s ohledem na situaci buď na setkání vítězů v Domě Natura nebo individuálně.

Krabičky a úkoly je možné objevit pouze v průběhu plánovaného konání 52. ročníku Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram, tedy od 20 dubna do 8. června 2021. V případě pokračujícího nouzového stavu bude hra probíhat s menšími úpravami (místo vstupu do objektu alternativní místo a plnění úkolu venku), ale určitě BUDE 😊.

Knížečky s instrukcemi bude možné si vyzvednout od 20. dubna v Infocentru na Zámečku a v prostorách dětského oddělení Knihovny Jana Drdy (v případě trvajícího uzavření pobočky bude možné knížečky vyzvednout po telefonické domluvě).

Jakékoliv dotazy k soutěži pište na festival@dvorakovopribramsko.cz

 

 

 

 

Celé putování by nevzniklo bez spolupráce a podpory řady institucí i jednotlivců.

V prvé řadě děkujeme za spolupráci Knihovně Jana Drdy a zejména pak paní Soně Ryšavé, dále pak Státnímu oblastnímu archivu Příbram, Hornickému muzeu a Sportovním zařízením města Příbram. Za možnost umístění hry do prostor řeznictví i za vstřícnost děkujeme panu Dvořákovi, majiteli řeznictví Dvořák a v neposlední řadě také panu Valtovi, chovateli holubů.