Po stopách Antonína Dvořáka

Po stopách Antonína Dvořáka 2

 

Před dvěma lety (v roce 2021) mělo velký úspěch naše putování Po stopách Antonína Dvořáka. A protože se tak moc líbilo, rozhodli jsme se v něm pokračovat. Letošním tématem budou místa blízká jeho srdci, tedy taková, na kterých strávil část svého života. Zároveň si během putování povíme něco o hudebních formách a o dílech A. Dvořáka, která tyto hudební formy reprezentují. 

Připraveno je 8 stanovišť (plus jedno bonusové), na kterých děti najdou nápovědy a úkoly buď schované v ukrytých krabičkách nebo naopak na první pohled viditelné na připevněných bannerech.

Na cestě bude děti provázet knížečka (ke stažení ZDE), ve které najdou nápovědy ke každému z míst (mapy, fotografie a indicie), prostor na plnění psaných nebo kreslených úkolů a také na dvoulist na psaní odpovědí, řešení úkol- a také umístění kontrolních razítek (samostatný dvoulist ke stažení ZDE nebo jako samostatný list ke stažení ZDE).

Za každý vyplněný dvoulist  získají děti při jeho odevzdání v dětském oddělení Knihovny Jana Drdy malou odměnu. Pro dvacet vylosovaných pak budou připraveny velké odměny😊.  Vyhlášení vítězů proběhne on-line na FB profilu festivalu a ceny budou předány v Knihovně Jana Drdy. 

Krabičky a úkoly je možné objevit pouze v průběhu plánovaného konání 54. ročníku Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram, tedy od 27. dubna do 1. června 2023. Knížečky s instrukcemi bude možné si vyzvednout od 27. dubna v Infocentru v Pražské ulici a v prostorách dětského oddělení Knihovny Jana Drdy.  

Putování po stopách Antonína Dvořáka – Dobříš 

A jelikož se první putování v Příbrami moc líbilo, rozhodli jsme se ho zopakovat, tentokrát v Dobříši. Víme, že Antonín Dvořák neměl s Dobříší nic moc společného, ale proč bychom nemohli tak trochu kouzlit a za pomoci našeho putování se nejen dozvědět něco o životě a díle Antonína Dvořáka, ale také se podívat na řadu krásných (a třeba i ne úplně známých míst Dobříše :)).

Na Dobříši je připraveno 10 stanovišť (a jedno bonusové, za kterým se musí vypravit docela daleko :)). Knížečka, která vás bude na cestě provázet, bude k dispozici od 27. dubna v Městské knihovně Dobříš a také v Infocentru. Stáhnout si ji můžete také ZDE (a prostřední dvoulist na vyplnění ZDE). 

Přejeme vám krásné putování :). 

Jakékoliv dotazy k soutěži pište na festival@dvorakovopribramsko.cz

 

Obě putování by nevznikla bez spolupráce a podpory řady institucí i jednotlivců. V prvé řadě děkujeme za spolupráci Knihovně Jana Drdy a zejména pak paní Soně Ryšavé, Gabriele Maškové z Remax Power, dále pak Městské knihovně Dobříš, Restauraci Krmelec a řeznictví Bedřich. Děkujeme rovněž za podporu a spolupráci váženému knížeti Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeldovi a váženému hraběti Leonhardu Josefu Colloredo-Mansfeldovi
a zaměstnancům železniční stanice Dobříš.