účinkují:
Anna Flajšmanová – soprán
Pavel Divín – baryton
Ahmar Hedar– klavírní doprovod
Již sedmým rokem zazní v místě s „geniem loci“ hlasy laureátů Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech. Koncert je tradičně pořádán v den skonu vnuka A. Dvořáka – Antonína Dvořáka III.
V 18:30 hodin a během pauzy koncertu bude možné absolvovat komentovanou prohlídku fotografické výstavy paní Evy Heyd. Výstava obsahuje fotografie pořízené ve vile Rusalce v roce 2014, a to včetně fotografií Antonína Dvořáka III.
program*:
Antonín Dvořák (1841 – 1904):
Humoreska op. 101 č. 1 – Ahmad Hedar
V národním tónu: – Anna Flajšmanová
Ej mám já koňa faku
Žalo dievča
Písně milostné: – Anna Flajšmanová
V tak mnohém srdci mrtvo jest
V té sladké moci očí tvých
Cigánské melodie: – Pavel Divín
Má píseň zas mi láskou zní (č.1)
A les je tichý kolem kol (č. 3)
Když mne stará matka (č. 4)
Dejte klec jestřábu ze zlata ryzého (č. 7)
Humoreska op. 101 č. 7 – Ahmad Hedar
Bohuslav Martinů (1890 – 1959):
Písničky na dvě stránky: – Anna Flajšmanová
Zvolenovcí chlapci
Tajná láska
Eugen Suchoň (1908 – 1993): Bačovské piesně – Pavel Divín
pauza
Bedřich Smetana (1824 – 1884):
Hulán (České tance) – Ahmad Hedar
Tajemství: Což ta voda z výše strání – Anna Flajšmanová
Tajemství: Jsem žebrák – Pavel Divín
Prodaná nevěsta: Och jaký žal – Anna Flajšmanová
Antonín Dvořák (1841 – 1904):
Rusalka: Měsíčku na nebi hlubokém – Anna Flajšmanová
Rusalka: Běda, běda … – Pavel Divín
Jakobín: Ach bože… – Anna Flajšmanová
Čert a Káča: Je cis to trochu daleko Pavel Divín a Anna Flajšmanová
*změna programu vyhrazena
Informace pro návštěvníky:
Vzhledem k charakteru objektu žádáme návštěvníky o respektování návštěvního řádu, včetně zákazu vstupu v „jehlových“ podpatcích.
Místo konání: Památník A. Dvořáka ve Vysoké u Příbrami
Začátek koncertu: 19:00 hod. Po zahájení koncertu není možný vstup do sálu.
Počet přestávek: 1
Předpokládaný čas konce: 21:00
Cena vstupného: 250,-Kč
Prodej vstupenek zahájen 1. 3. 2024. Vstupenky lze zakoupit prostřednictvím sítě Ticketportal, příp. před zahájením koncertu v místě konání.
Anna Flajšmanová
Anna Flajšmanová, držitelka první ceny v Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech v roce 2023 – kategorie Operní naděje a absolutní vítězka Písňové soutěže Bohuslava Martinů (2023) má ve svých dvaceti letech za sebou kromě těchto ocenění řadu dalších úspěchů. Kromě vystoupení na Pražském jaru a Smetanově Litomyšli a spoluprací s Hudebním divadlem Karlín a DJKT v Plzni absolvovala mnoho interpretačních kurzů s významnými osobnostmi, jakými jsou Gabriela Beňačková, Kateřina Kněžíková, Antonio Carangelo, Simona Šaturová ad.
Pavel Divín
Pavel Divín, rodák z Valašska, zahájil své vzdělání v sólovém zpěvu na Základní umělecké škole v Rožnově pod Radhoštěm a poté pokračoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. V současnosti studuje zpěv na Ostravské univerzitě v Ostravě ve třídě Martina Gurbal’a. V průběhu studií se zapojil do řady studentských operních produkcí, v nichž vynikal v rolích jako Uberto v operě „La Serva padrona“, Vodník v „Rusalce“, Revírník v „Příbězích lišky Bystroušky“ a Sprecher v „Kouzelné flétně“.
Ve spolupráci s Národním divadlem moravskoslezským, působí především v divadle Jiřího Myrona, kde si mimo jiné zazpíval role Kaifáše v muzikálu „Jesus Christ Superstar“ nebo Araba v „West Side Story“, a zároveň se podílel na představeních jako člen company. V divadle 12 vystoupil jako Čaroděj v Purcellově „Dido a Aeneas“ a jako Pluto v Monteverdiho „Il Ballo delle ingrate“.
Jedním z významných mezníků v jeho kariéře bylo získání prvního místa v kategorii píseň a třetího místa v kategorii opera na mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. V únoru tohoto roku debutoval v divadle Antonína Dvořáka v Ostravě v roli Tausendmarka v „Braniborech v Čechách“.
Ahmad Hedar
Klavírista, zpěvák, vokální kouč a pedagog Ahmad Hedar je jedním z nejvyhledávanějších operních korepetitorů v České republice. Studuje klavír na HAMU v Praze ve třídě Františka Malého. Zúčastnil se mnoha mistrovských kurzů pod vedením Paula Badury Škody, Andriji Gavrilova, Zenona Fishbeina a dalších.
Jako operní korepetitor a kouč spolupracuje s předními pěvci mladé generace – Petrem Nekorancem, Kateřinou Kněžíkovou, Terezou Mátlovou, Romanem Hozou, Ester Pavlů, Lukášem Bařákem, Arnheiður Eiríksdóttir, ale i s operními legendami Gabrielou Beňačkovou, Evou Randovou, Vladimírem Chmelem, Bojidarem Nikolovem, Helenou Kaupovou a dalšími.
Ze zahraničních hvězd zmiňme spolupráci s Mariuszem Kwieczenem, Bryanem Hymelem, Xabierem Anduagou a dalšími.
V roce 2019 se stal stipendistou prestižních Bayreuther Festspiele.
Pravidelně spolupracuje se zahraničními operními domy jako hlasový kouč a klavírista při inscenování českých oper – Rusalka v Bergen Nasjonale Opera (2021, 2023), Její pastorkyňa v Théâtre du Capitole Toulouse (2022), Káťa Kabanova v Bergen Nasjonale Opera (2023).
Je pravidelným hostem Českého centra v New Yorku, kde absolvoval turné s českými pěvkyněmi Ester Pavlů a Kristýnou Kůstkovou (2021, 2022).
Ahmad Hedar je hudebním ředitelem souboru RunOpeRun, který se pod vedením zakladatelky Veroniky Loulové snaží přiblížit operu mladým lidem i široké veřejnosti. Vedl hudební nastudování oper La Traviata, Kouzelná flétna, Figarova svatba, Rusalka, Lidský hlas (Francis Poulenc).
Od roku 2019 pedagogicky působí na Konzervatoři Jana Deyla a od roku 2022 na Akademii múzických umění v Praze jako korepetitor a kouč operního zpěvu.