Výtvarná soutěž 2022

6. ročník výtvarné soutěže 

6. ročník naší výtvarné soutěže letos opět překonal svůj loňský rekord v počtu přihlášených prací a nás čekala náročná – ale velmi radostná – práce ve výběru těch úplně NEJ. Moc děkujeme všem učitelům i rodičům za poslání dětských prací i za nádherné hraní si s tématem Pohádky paní Hudby a evidentní představení řady oper (a i těch méně tradičních) malým výtvarníkům. I když byla soutěž původně adresována příbramským školákům, obálky s obrázky nám chodí z celé republiky, namátkou z: Brna, Rožnova p. Radhoštěm, České Lípy, Kladna, Milevska, Brandýsa nad Labem, Mladé Boleslavi, Hnojníku, Plzně …..
Obrázky byly nádherné a bylo těžké vybrat ty nejlepší, nicméně komisi v čele s akademickým malířem Ivanem Bukovským se to nakonec podařilo 🙂. Jména výherců najdete v obrazové příloze. A originály obrázků pak můžete shlédnout od července na rok trvající výstavě v Domě Natura v Příbrami.

Jelikož je naprostá většina vítězů mimopříbramských, budou diplomy s cenami zaslány na adresy, uvedené na obrázcích laureátů. 

 

 

 

Předseda komise akad. malíř Ivan Bukovský při hodnocení výtvarných děl v roce 2021.