Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Papageno hraje na kouzelnou flétnu

3.5.2023 – 9:00 - 11:30

Uzavřená operní představení pro děti z MŠ a 1. stupně ZŠ (9:00 a 10:30 hod.)

účinkují:

Operní soubor Národního divadla Brno

Děti patří do divadla a divadlo patří dětem! A právě jim je určena vý­pravná pohádka plná kouzel, peří a dobrodružství o královně, jejíž je­dinou dceru unesl zlý černokněžník Monostatos, a proto pověří prince Tamina, aby princeznu Paminu s pomocí ptáčníka Papagena vysvobodil.

Kam se poděla Papagena…? To nám děti musí pomoci zjistit. Ve snaze zpřístupnit operní žánr dětskému publiku v posledních pa­desáti letech vznikla řada adaptací velkých oper na komornější díla s kratším časovým rozsahem. Je pochopitelné, že si tvůrci těchto úprav vybrali i Kouzelnou flétnu, která je ve své podstatě pohádkou, navíc naplněnou půvabnou Mozartovou hudbou. Jedna z těchto dět­ských verzí vznikla pod názvem Papageno hraje na kouzelnou flétnu pro divadlo v Mannheimu v roce 1980. Jejím autorem je současný německý skladatel, režisér a dramaturg Eberhard Streul. Děti se v do­provodu veselého ptáčníka Papagena vydají na dobrodružnou pouť po kouzelném lese, kde podstoupí s pohádkovými kamarády řadu zkou­šek… a nakonec najdou i Papagenu pro Papagena.

Informace pro návštěvníky:

Konání operního představení, resp. podmínky pro jeho uskutečnění a návštěvu, bude uzpůsobené v danou dobu panujícím vládním nařízením.

Místo konání: Divadlo A. Dvořáka Příbram

Začátek koncertu: 9:00 a 10:30 hodin – uzavřená představení pro žáky příbramských základních škol – více informací na festival@dvorakovopribramsko.cz
Počet přestávek: 0
Předpokládaný čas konce: 10:00 a 11:30 hodin

Podrobnosti

Datum:
3.5.2023
Čas:
9:00 - 11:30

Místo konání

Divadlo A. Dvořáka Příbram
Legionářů 400
Příbram, 261 01 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
318 625 691
Web pro Místo konání: klikněte zde.