Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Den s Antonínem Dvořákem

7. června - Příbram

AKCE V PŮVODNÍM TERMÍNU ZRUŠENA. 

 

Open air akce zahrnující cca 15 – 20 samostatných koncertů a pořadů pro děti i širokou veřejnost.

V roce 2016  měl velký úspěch a odezvu první ročník Open air projektu, nazvaného Den s Antonínem Dvořákem. Přibližně 1 tisíc dětí i dospělých se zúčastnilo akcí prezentujících klasickou hudbu. Úspěch akce v následujících letech narůstal, zejména je vítána ze strany škol. Proto i pro rok 2020 připravujeme sérii doprovodných akcí – koncerty na netradičních místech (nemocnice, obchodní dům, pěší zóna ad.), interaktivní pořady ve školkách, základních i středních školách. V rámci tohoto projektu dochází jak k prezentaci klasické hudby, tak k propojení hudby s dalšími uměleckými obory.

Na projektu se aktivně podílí i příbramské Základní umělecké školy a žáci základních a středních škol.

Pro letošní rok jsme připravili pro děti z mateřských, základních a středních škol tyto programy:

„Hraji, hraješ, hrajeme … nehraji, diriguji“
Také si občas kladete při pohledu na orchestr otázku, co vlastně dirigent dělá, k čemu má taktovku a jestli musí cvičit stejně jako hráči na nástroje? To vše, a mnohem víc, prozradí  dětem dirigent Debashish Chudhuri.

„Hraje celá rodina“
52. ročník festivalu je věnovaný vztahům A. Dvořáka – a jeden z těch, co nejvíce formovali jeho život, byl vztah k jeho rodině. A my vám představíme také jednu rodinu, takovou, ve které se láska k hudbě dostává do vínku snad už při narození. Klavírista a dirigent Michal Macourek vystoupí spolu s manželkou, flétnistkou Kateřinou a dětmi Ondřejem a Katkou.

 „Že jste neslyšeli žestě?“ 
Žesťové nástroje – známe je ze symfonických orchestrů, vojenských kapel, dechovek, jazzu, swingu, ale zároveň jsou nám známe i z divokých melodií moderní hudby, jako například ska. Kromě toho budou vždy fascinovat svým krásným třpytivým vzhledem, tvarem a fungováním. Hráči předních českých orchestrů Ladislav Lejnar a Jan Perný nás seznámí s tubou a trombonem. 

 A další ..

 

Na koncertech pro veřejnost, které se opět budou konat na tradičních místech (v Pražské ulici, na náměstí T. G. Masaryka či v Oblastní nemocnici Příbram) vystoupí Ševčík Quartet a žesťové uskupení Uruda Brass spolu s žáky ZUŠ na nám. T. G. Masaryka a ZUŠ A. Dvořáka.

 

Podrobnosti

Datum:
7. června

Místo konání

Příbram